آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 152
  • بازدید دیروز: 163
  • بازدید هفته: 261
آخرین دیدگاه‌ها
اوقات شرعی


آمار

Archive for می, 2014

نقش هنجارها در رفتار انسانها

هنجارها فقط قاعده رفتار اجتماعی نیستند و از آنجا هم که فرد تنهاست و هیچکس او را کنترل و مجازات نمی کند،

رفتارش بر اساس هنجارهای آموخته شده خواهد بود. بنابراین در تنهایی نیز انسان احتیاج ندارد که فکر کند فلان کار را چطور انجام بدهد .

هنجارها کار او را آسان می کنند، بدین ترتیب هنجارها برای انسانها به جای غریزه عمل می کنند، چه در مورد رفتارهای فردی و چه اجتماعی.

هنجارها برای زندگی جمعی و نظم اجتماعی الزامی هستند و اگر در شبکه وسیع روابط اجتماعی، هنجارها رعایت نشوند،

زندگی اجتماعی مختل و جامعه عملاََ فلج میشود.

 

آناتومی جامعه -فرامرز رفیع پور

۲۴ نفر این پست را پسندیده اند

کمک‌های اولیه‌ در حمله‌ی قلبی

حمله‌ی قلبی اغلب در اثر قطع جریان خون به ماهیچه‌های قلب مثلا در اثر لخته شدن خون در رگ‌های قلب روی می‌دهد. خطر اصلی، توقف ضربان قلب است. البته ابتدا باید بدانید که نشانه‌های حمله‌ی قلبی چیست تا بتوانید به فرد مورد نظر کمک کنید.

نشانه‌های حمله قلبی از عبارتند از :

• درد مزمن و پایدار قفسه‌ی سینه –  اغلب بصورت احساس سنگینی در قفسه سینه بازگو می‌شود.

• گسترش درد به سمت، فک، گردن و دست‌ها

• تنگی نفس

• احساس ناراحتی در ناحیه شکم، مانند سوءهاضمه

• از حال رفتن بی‌مقدمه فرد

• خاکستری شدن پوست یا آبی شدن لب‌ها

• ضربان سریع و ضعیف که ممکن است نامنظم نیز باشد.

• عرق زیاد و سرد شدن پوست

• نفس نفس زدن (فرد حس می‌کند هوا کم است)

• تهوع و/ یا استفراغ

کمک های اولیه در هنگام حمله قلبی :

۱- بیمار را در حالت نیمه خوابیده شبیه به حرف (W) قرار دهید. به عبارت دیگر پشت بیمار زاویه ۷۵ درجه با زمین بسازد و زانوها در حالت جمع شده باشند.

۲- برای کمک با اورژانس تماس بگیرید.

۳-  یک قرص آسپرین ۳۰۰ میلیگرم به بیمار بدهید و از او بخواهید به آهستگی آن را بجود، البته اگر بیمار به این دارو حساسیت قبلی ندارد و قرص دیگری برای بیماری قلبی استفاده نمی‌کند.

۴- اگر بیمار قرص یا اسپری خاصی برای بیماری قلبی اش دارد، به او کمک کنید که از آن استفاده کند.

۵- بطور مرتب تنفس و ضربان قلب بیمار را تا رسیدن اورژانس ثبت کنید.

۶- اگر بیمار ناهوشیار شد، کمک‌های اولیه مربوط به بیمار ناهوشیار را بکار ببرید.

نکته : این موارد جای کمک‌های اولیه اورژانس را نمی‌گیرد و فقط برای حفظ جان بیمار تا رسیدن اورژانس است

 

 

منبع : پارسی طب

۲۵ نفر این پست را پسندیده اند

دانستنیهای جالب و عجیب علمی (۳)

ـ دلفین ها همانند گرگ ها هنگام خواب چشم هایشان را باز می گذارند.

ـ با نگاه کردن به گوش حیوانات می توانیم به تخم گذار بودن یا بچه زا بودن آنها پی ببریم

. بدین صورت که تخم گذاران گوششان ناپیدا و بچه زایان گوششان نمایان است،

تنها یک استثنا وجود دارد آن هم نوعی افعی است که بچه زاست اما گوشش دقیق پیدا نیست.

ـ بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

ـ انسان امروزی به طور متوسط ۶ سال از عمر خود را تلویزیون نگاه می کند و ۶ سال را صرف غذا خوردن می کند و یک سوم را می خوابد.

ـ موش دو پای آفریقایی از میدان دید ۳۶۰ درجه برخوردار است.

 

منبع :شبکه اطلاع رسانی امام حسین (ع)

۲۶ نفر این پست را پسندیده اند

گلی از گلستان سعدی(۵)

یکی قطره باران زابری چکید                       خجل شد چه پهنای دریا بدید

که جائی که دریاست من کیستم                گر او هست حقّا که من نیستم

چه خود را به چشم حقارت بدید                  صدف در کنارش چو جان پرورید

سپهرش بجائی رسانید کار                        که شد نامور لولو شاهوار

بلندی از آن یافت کان پست شد                 درِ نیستی کوفت تا هست شد

۲۸ نفر این پست را پسندیده اند

بهترین راه برای کاهش چربی شکم

محققان با بررسی های زیاد، اطلاعات را از ۱۱ مطالعه که شامل بیش از ۶۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان بود بدست آوردند و متوجه شدند که افراد با دور کمر زیاد در معرض خطر مرگ در اثر بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، مشکلات ریوی و سرطان در سن جوانی بودند.

 

مصرف کالری بالا و کاهش فعالیت بدنی سبب چاقی و افزایش چربی شکمی می شود از طرفی با افزایش سن در اثر پیری توده عضلانی کاهش یافته و مصرف کالری بالا سبب افزایش چربی شکمی می شود زنان نیز با افزایش سن سطح هورمون استروژن در آنها کاهش یافته و چربی در بدن آنها توزیع می شود مشکل چربی شکم این است که فقط به لایه اضافی در زیر پوست محدود نمی شود و شامل چربی احشایی نهفته درون شکم و تجمع اطراف ارگان های داخلی هم می شود و چربی احشایی سبب مشکلات سلامتی و به مراتب خطرناک تر از چربی زیر پوست است.
به نظر می رسد چربی شکم مخصوصاً برای قلب بد است. مطالعات نشان می دهد که چربی شکم با ( نارسایی قلبی، تصلب شرایین و سایر مشکلات قلبی و عروقی، پوکی استخوان، زوال عقل، بیماری آلزایمر، دیابت، سرطان روده بزرگ، سندرم متابولیک، فشار خون بالا و سایر مشکلات بهداشتی در ارتباط است.

 

هر چه دور کمر بزرگتر باشد طول عمر کمتر است
محققان هشدار می دهند که داشتن یک شکم بزرگ به معنای مشکل بزرگ برای سلامت شما می باشد.
آنها اطلاعات را از ۱۱ مطالعه که شامل بیش از ۶۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان بود بدست آوردند و متوجه شدند که افراد با دور کمر زیاد در معرض خطر مرگ در اثر بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، مشکلات ریوی و سرطان در سن جوانی بودند.
مردان مبتلا به دور کمر از ۱۰۷/۵ سانتی متر یا بیشتر با احتمال ۵۰ درصد خطر مرگ و میر بیشتر نسبت به افراد با دور کمر کمتر از ۸۷/۵ سانتی متر بود که سبب ۳ سال زندگی کمتر بعد از سن ۴۰ سالگی در مردان می شود.
زنان مبتلا به دور کمر ۹۲/۵ سانتی متر یا بیشتر با احتمال ۸۰ درصد خطر مرگ و میر بیشتر نسبت به افراد با دور کمر از ۶۷/۵ سانتی متر اینچ یا کمتر بود، که سبب پنج سال زندگی کمتر بعد از سن ۴۰ سالگی در زنان می شود.
بر اساس این مطالعه، به گفته پژوهشگران برای هر ۵ سانتی متر افزایش دور کمر، خطر مرگ با افزایش ۷ درصد در مردان و ۹ درصد در زنان همراه است.
ارتباط میان یک شکم بزرگ و افزایش خطر مرگ حتی در میان افرادی که شاخص توده بدن ( BMI ) در محدوده سالم است نیز دیده می شود، محققان دریافتند BMI برآورد چربی بدن بر اساس قد و وزن است.BMI یک اندازه گیری کامل نیست Cerhan گفت هدف اصلی باید جلوگیری از BMI بالا و دور کمر زیاد باشد برای آن دسته از بیماران که دارای دور کمر بزرگ هستند کاهش چند اینچ از طریق ورزش و رژیم غذایی می تواند مزایای مهم برای سلامت داشته باشد.

غذاهایی که برای چربی شکم بد است
چربی شکم برای شما نسبت به چربی جاهای دیگر در بدن شما بدتر است. تجمع بیش از حد چربی شکم خطرناک تر از تجمع چربی در اطراف باسن و ران شما است چربی شکم با مشکلات بسیار جدی مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ در ارتباط است ژن های شما می توانند به اضافه وزن شما کمک کند تا شما این چربی اضافی را حمل کنید اما انتخاب شیوه زندگی ضعیف به احتمال زیاد سبب بدتر شدن این موضوع می شود.
خوردن غذاهای با چربی بالا مفید نیست و کالری اضافی از هر نوع می تواند دور کمر را افزایش دهد و به چربی شکم کمک کند. ژنتیک، رژیم غذایی، سن و شیوه زندگی می تواند همه در افزایش چربی شکم نقش داشته باشند تغییر عادات غذایی، کاهش چربی های اشباع، افزایش مقدار میوه ها و سبزیجات و کنترل وزن می تواند به شما در مبارزه با چربی شکم کمک کند.
کالری بیش از حد از الکل، نوشیدنی های شیرین و یا بخش های بزرگ از مواد غذایی می توانید چربی شکم را افزایش دهد. به نظر می رسد الکل یک ارتباط خاص با افزایش دور کمر دارد.
محققان دانشگاه ویک فارست گزارش دادند که چربی های ترانس، که توسط روغن نیمه هیدروژنه ایجاد شده سبب افزایش مقدار چربی در اطراف شکم و توزیع مجدد بافت چربی از سایر نقاط بدن به شکم می شود چربی های ترانس در غذاهایی مانند مارگارین، شیرینی، کلوچه و بیسکویت و غذاهای سرخ شده وجود دارد.
چای سبز در ترکیب با ورزش می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند محققان می گویند موادی در چای سبز شناخته شده است که سبب تحریک بدن برای سوزاندن کالری و افزایش از دست دادن چربی شکم می شود یک رژیم غذایی کم چرب سرشار از زغال اخته، سبب کاهش چربی شکم می شود. سویا نیز در کاهش چربی شکم موثر است.
بسیاری از گزینه های فست فود به طور معمول با چربی بالا و غذاهای با کالری متراکم هستند که خوردن مقدار زیادی از آنها سبب کالری بیش از حد، افزایش وزن و افزایش چربی شکم می شود.
نوشابه و دیگر نوشیدنی های شکر شیرین شده در رژیم غذایی سبب دریافت کالری اضافه شده و سبب افزایش چربی شکم می شود.
غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده می تواند به افزایش وزن کمک کنند و با از دست دادن وزن تداخل ایجاد می کند یک مطالعه نشان داد که یک رژیم غذایی با کالری کنترل شده و سرشار از غلات کامل می تواند چربی اضافی را از کمر کاهش دهد.
ماکارونی، و دانه های ذرت از غلات تصفیه شده هستند.
غلات سبوس دار بهتر از غلات تصفیه شده هستند چرا که آنها سرشار از فیبر و دیگر مواد با هضم طولانی که سبب ارضاء گرسنگی و به پایین آوردن قند خون و کاهش چربی کمک می کند.
به طور کلی در مردان ذخیره چربی در ناحیه شکم بیشتر از زنان است به خاطر تفاوت هورمون های جنسی قبل از سن ۴۰ سالگی، زنان بیشتر چربی خود را در ران و باسن ذخیره دارند. بعد از ۴۰ سالگی به علت کاهش سطح استروژن چربی بدن در شکم توزیع می شود.

بهترین راه برای کاهش اندازه دور کمر از طریق غذا خوردن سالم و ورزش منظم است.

 

بهترین راه کاهش چربی شکم
انجام دراز و نشست، و یا دیگر ورزش های شکمی سبب تقویت ماهیچه های درونی می شود و به شما در از دست دادن چربی کمک می کند اما آنها به طور خاص برای چربی شکم کار نمی کند به عبارت دیگر، ورزش نقطه ای چربی شکم را کاهش نمی دهد تنها راه برای از دست دادن چربی شکم و یا هر نوع چربی دیگر از طریق رژیم غذایی و ورزش های هوازی ( مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری و تنیس ) است.

بیشترین شواهد علمی نشان می دهد که یک رژیم غذایی با کالری کنترل شده سرشار از ( میوه، سبزیجات، غلات کامل، لبنیات کم چرب، لوبیا، آجیل، دانه ها، گوشت بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، مرغ و بوقلمون ) دارای تمام مواد مغذی است و برای کاهش وزن ترکیب این رژیم غذایی با ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش در بیشتر روزهای هفته توصیه می شود.
 
 
منبع :sabadd.ir
27 نفر این پست را پسندیده اند

کاربردهای جالب و خواندنی پوست تخم‌ مرغ

 

کاربردهای جالب و خواندنی پوست تخم‌ مرغ

 

1 – به عنوان پاک‌کننده: مقداری از پوست تخم‌مرغ را همراه با پودر ظرفشویی روی سطح لک شده بریزید و با اسفنج آن را تمیز کنید.

در صورتی که بخواهید داخل ظرفی دردار را تمیز کنید، می‌توانید مقداری پوست تخم‌مرغ خرد شده را داخل ظرف ریخته، آن را با آب سرد تقریبا پر کنید و چندین بار تکان دهید. نتیجه فوق‌العاده خواهد بود.

 

۲ – جلوگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب: ریختن مقداری پوست خرد شده تخم‌مرغ روی صافی فلزی سینک، باعث تمیزی و جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها می‌شود. آن‌ها همچنین مانع از عبور مواد جامد و رهایی از چربی‌های داخل لوله‌ها می‌شوند.

 

۳ – تمیز کردن لباس‌های سفید: اگر از خاکستری شدن لباس‌های سفید خود نگرانید، کافیست مقداری پوست تخم‌مرغ داخل صافی ریخته، همراه لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.
۴ – حاصلخیز کردن خاک: پوست تخم‌مرغ سرشار از کلسیم و سایر مواد معدنی است. برای حاصلخیز کردن خاک آن را به کمپوست اضافه کنید.
۵ – دفع آفات: حلزون‌ها، کرم‌های برگ‌خوار و آفات را با پاشیدن مقداری پوست تخم‌مرغ در اطراف باغ خود دور کنید.
۶ – تغذیه گیاهان: قبل از آبیاری گیاهان، مقداری پوست تخم‌مرغ داخل آب ولرم ریخته، داخل ظرفی دردار در جای تاریک و خنک قرار دهید. بگذارید چند روز باقی بماند.
۷ – تامین کلسیم: با ریختن مقداری پوست تخم مرغ به کف گلدان گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان، کلسیم مورد نیاز آن‌ها را تامین کنید.
۸ – گلدان: از تخم‌مرغ‌های شکسته برای کاشت دانه استفاده کنید. آن‌ها تا زمان سبز شدن دانه به عنوان گلدان قابل استفاده‌اند.
۹ – غذای پرندگان: ریختن خرده‌های پوست تخم‌مرغ نزدیک ظرف غذای پرندگان ماده در جذب کلسیم مورد نیاز آن‌ها برای تخم‌گذاری موثر است.

منبع:konjkav.com

25 نفر این پست را پسندیده اند

سگی که هفت سال روی قبر صاحبش خوابید!

نزدیک به ۷ سال است که هر شب گورستان درهایش را تا سر ساعت ۶ عصر که او وارد میشود باز نگه میدارد.او تا صبح که درهای گورستان باز میشود در روی قبر صاحبش میخوابدتا از آن محافظت کند.

صاحب وی ” میگیوئل ” در سال ۲۰۰۶ درگذشته و سگش مدت کوتاهی پس از مراسم تشییع جنازه ناپدید شد خانواده همه جا را برای یافتن او جستجو کردند و حتی اعلامیه نیز گذاشتند ولی هیچکس او را ندیده بود

یک هفته بعد، اواخر شب افرادی که در گورستان بودند سگی را دیدند که روی قبر ی خوابیده آنها با مسول گورستان تماس این گرفتند . گورستان خانواده را مطلع کرد که بلافاصله مراجعه و وی را به منزل بردند. ولی هر شب او دیوانه وار پشت درب خانه ناله کرده و به در چنگ میزد تا بیرون برود تا صبح که به خانه برگردد. بعدها معلوم شد که کاپیتان هر شب به گورستان در فاصله ۳ مایلی میرفت تا از قبر صاحبش محافظت کند.

 

سگی که هفت سال روی قبر صاحبش خوابید! + عکس

نزدیک به ۷ سال است که هر شب گورستان درهایش را تا سر ساعت ۶ عصر که او وارد میشود باز نگه میدارد.او تا صبح که درهای گورستان باز میشود در روی قبر صاحبش میخوابدتا از آن محافظت کند.

 

منبع :سایت تکناز

 

27 نفر این پست را پسندیده اند

فواید خوشبینی به پروردگار در کلام امام رضا(ع)

امام رضا علیه‌السلام در حدیثی گهربار فواید خوشبینی به پروردگار را بیان فرموده‌اند.

امام رضا علیه‌السلام فرمودند: به خداوند خوشبین باش، زیرا هر که به خدا خوشبین باشد، خدا با گمانِ خوشِ او همراه است و هر که به رزق و روزی اندک خشنود باشد، خداوند به کردار اندک او خشنود باشد و هر که به اندک از روزی حلال خشنود باشد، بارش سبک و خانواده‌اش در نعمت باشد و خداوند او را به درد دنیا و دوایش بینا سازد و او را از دنیا به سلامت به دارالسّلامِ بهشت رساند.

متن حدیث:

أَحْسِنِ الظَّنَّ بِاللّهِ، فَإِنَّ مَنْ حَسُنَ ظَنُّهُ بِاللّهِ کانَ عِنْدَ ظَنِّهِ وَ مَنْ رَضِی بِالْقَلیلِ مِنَ الرِّزْقِ قُبِلَ مِنْهُ الْیَسیرُ مِنَ الْعَمَلِ. وَ مَنْ رَضِی بِالْیَسیرِ مِنَ الْحَلالِ خَفَّتْ مَؤُونَتُهُ وَ نُعِّمَ أَهْلُهُ وَ بَصَّرَهُ اللّهُ دارَ الدُّنْیا وَ دَواءَها وَ أَخْرَجَهُ مِنْها سالِمًا إِلی دارِالسَّلامِ.

«تحف‌العقول،صفحه ۴۹۹»

۲۸ نفر این پست را پسندیده اند

رنگ مو

روزی شخصی از علی (ع) پرسید :مگر رسول خدا (ص) دستور نفرمود که موهای خود را رنگ و حنا کنید،

و خود را شبیه یهود (بی رنگ و ژولیده )نکنید؟

امام فرمود: آری ،ولی این سخن را پیامبر وقتی فرمود، که پیروان اسلام در اقلیت بودند، اما امروز که اسلام ، گسترش یافته وامنیت حکمفرماست ،

هر کس مختار است که رنگ کند یا نکند. 

 

1526489_531674260262947_752159171_n

منبع:لطیفه و لبخند-اثر محسن کتابچی -ص۶۵

۲۶ نفر این پست را پسندیده اند

گویش محلی فردوس(۱۳)

خُسور بَرّه = برادر زن

خاش = مادر زن

خالو = دایی-

خَف = ساکت

خُفَه = سرفه

خُشکی = تعارف زیاد

خُشکیِ پا = قسمت جلو ساق پا که استخوانی است و کم گوشت

خُرناس = خُر وپُف ممتد و کشیده

خِنگ = کُند ذهن

خَیَمال = متملق -چاپلوس

 

۲۸ نفر این پست را پسندیده اند

امیرالمومنین علی (ع)

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را                            که به ماسوا فکندی همه سایه‌ی هما را

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین                            به علی شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند                                    چو علی گرفته باشد سر چشمه‌ی بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ                            به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو ای گدای مسکین در خانه‌ی علی زن                            که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من                            چو اسیر تست اکنون به اسیر کن مدارا

بجز از علی که آرد پسری ابوالعجائب                                که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز میان پاکبازان                               چو علی که میتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت                       متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را

بدو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت                     که ز کوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آن که شاید برسد به خاک پایت                             چه پیامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان                      که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چونای هردم ز نوای شوق او دم                          که لسان غیب خوشتر بنوازد این نوا را

«همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی                 به پیام آشنائی بنوازد آشنا را»

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب                          غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهریارا

 

شهریار

۲۵ نفر این پست را پسندیده اند

بهترین حالت خوابیدن

با سلام خدمت همه بلده ایها
آیا میدانید چرا توصیه شده رو به قبله و به پهلوی راست بهتراست بخوابید؟
دانشمندان دریافته اند با توجه به اینکه هر جسم و ازجمله بدن انسان از بینهایت دوقطبی های مغناطیسی تشکیل شده

و از آنجاییکه کعبه مرکز کانونی همه دوقطبی های عالم است.

لذا به هنگام خواب آنهم روبه قبله تمام دوقطبی های بدن انسان به طرف کعبه متمایل شده و به انسان آرامش خاصی می دهند.

 

ارسالی از آقای هاشم مدبر عزیزی- از بازدیدکنندگان سایت بلده

۲۶ نفر این پست را پسندیده اند

اِفاضات برره ای !

چند روز قبل یکی از آقایان اهل علم و شاید هم (اهل اِلم ) در افاضات خود  در یکی از شبکه های سیما مردم را سفارش به تکثیر نسل می کرد 

جالب اینکه یک پیشنهاد کارساز و عملی را هم مطرح می کرد و می گفت از همین امروز تصمیم به افزایش اولاد بگیرید .

” یا به تعداد پنج تا و یا هشت تا و بهتر از آن دوازده تا و بهترتر از همه اینکه  چهارده فرزند داشته باشید خیلی عالیه.

بنده شرمنده که گیج و ویج مانده بودم که آیا این مطلب ایشان که برای بخش طنز ولطیفه سایت بلده مناسب است،جدّیه یاشوخی.

به هر حال چون از یکی از شبکه های سیمای خودمان پخش می شد احتمال جدی بودنش بیشتر بود،

لذا توجیهاتی که در خصوص افاضات  ایشان به ذهنم رسید در معرض نظر و بصر شما بازدید کنندگان محترم سایت بلده قرار می گیرد.

۱- یا ایشان در این کشور زندگی نمی کند. 

۲- یا اینکه ایشان کانون خانواده را با کانون پرورش شترمرغ یکسان می داند.

۳- یا اینکه ایشان نمی داند که در کشور ما اینقدر وضع اشتغال خوبست که یک بچه کارگر مهاجر از کشورهای همجوار دو برابر یک فوق لیسانس شاغل در شرکتهای خصوصی حقوق می گیرد.(آنهم فوق لیسانسهای خوشحالی که خدا را شاکرند)

از اینکه توانسته اند یک کار نیم بند و موقتی با حقوق ماهیانه شش میلیون ریال به چنگ آورند.(حقوق پانزده روز یک کارگر ساده).   

۴- یا اینکه این بنده خدا تصور و توّهمش اینست که با تکثیر جمعیت بصورت شترمرغی هم مشکل کارگری ما حل میشود که کارگر مهاجر به کشور ما نیاد و هم مشکل رای دادن حل میشود.

اگر شما توجیهی  منطقی تر در خصوص این افاضات به ذهن مبارکتان میرسد، ذهن ما را هم روشن کنید. 

 

۲۵ نفر این پست را پسندیده اند

حکایتهای بهلول(۸)

آمدن بهلول از قبرستان وسوال از او:

روزی بهلول ازقبرستان می آمد، از او پرسید ند:

ازکجا می آیی ؟ گفت :

ازپیش این قافله که دراین سرزمین نزول کرده اند . گفتند :

آیا از آنها سوالا تی هم کرده ای ؟ فرمود :

آری ، از آنها پرسیدم کی از اینجا حرکت و کوچ خواهید نمود ،جواب دادند که: ما انتظار شما را داریم تا هروقت همگی به ما ملحق شدید،حرکت کنیم .

بهلول وشاعر:

شاعری که درحضوربهلول به یاوه سرایی مشغول بود ، گفت:

می خواهم اشعارم رابه دروازه های شهرآویزان کنم .

بهلول در جواب گفت:

کسی چه می داند که این اشعار را شما سروده اید،مگر اینکه تو راهم با اشعارت به دروازه ها آویزان کنند تا مردم بدانند که این اشعار راشماگفته اید

۲۵ نفر این پست را پسندیده اند

امام علی (ع)

زمانی بر مردم خواهد آمد که در آن ارج نیابد، مگر فرد بی عرضه و بی حاصل!

و خوش طبع و زیرک دانسته نشود، مگر فاجر!

و امین و مورد اعتماد قرار نگیرد، مگر خائن!

و به خیانت نسبت داده نشود، مگر فرد درستکار و امین!

در چنین روزگاری، بیت المال را بهره شخصی خود گیرند!

و صدقه را زیان به حساب آورند، صله رحم را با منت به جای آرند!

و عبادت را وسیله بزرگی فروختن و تجاوز نمودن بر مردم قرار دهند!

و این وقتی است که زنان، حاکم و کنیزان مشاور، و کودکان فرمانروا باشند!

۲۴ نفر این پست را پسندیده اند